Wojownicy Dobrego Pasterza

Wspólnota Wojowników Dobrego Pasterza to nasza odpowiedź na wyzwania współczesnego świata, w którym rola mężczyzny jest nieustannie dewaluowana. Mężczyźni mają szczególny obowiązek pobudzać społeczeństwo i rzucać wyzwania zaczynając od swojej rodziny, poprzez swoje miejsce pracy aż po szeroko rozumiane życie społeczne. Chcemy pokazać, że mężczyzna, który odnalazł swoją tożsamość i powołanie w Chrystusie może być dobrym ojcem i mężem prowadzącym swoich bliskich na drodze Zbawienia, a także świadkiem życia Ewangelią na co dzień.

Więcej o duszpasterstwie

Opiekunem naszej męskiej wspólnoty jest ks. Sławomir Starkowski, który nie tylko czuwa nad duchowym aspektem naszych spotkań, ale jest także nieocenionym pomysłodawcą i inspiratorem wielu akcji podejmowanych przez Wojowników Dobrego Pasterza. 
Jesteśmy też autorami wielu akcji, które wykraczają poza naszą wspólnotę, byliśmy organizatorami Ekstremalnej Drogi Krzyżowej czy też spływu kajakowego. Powoli naszą tradycją na zakończenie roku formacyjnego staje się wspólne z Kościołem Domowym grillowanie, które jest okazją do spotkania naszych rodzin i tworzenia szerokiej wspólnoty Kościoła. Nie sposób również nie wspomnieć o Balu Karnawałowym, który w lutym 2017r odbył się w podziemiach naszego Kościoła parafialnego.
Naszym ostatnim pomysłem jest gazeta Wojownik Dobrego Pasterza, gdzie mężczyźni piszą dla mężczyzn, dzieląc się nie tylko swoim życiem duchowym, ale znajdziemy tutaj również coś dla miłośników historii, porady mechanika i dentysty, kącik kulinarny oraz krzyżówkę z nagrodami.

Back to top