Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkiego Postu 22.03.2020 r.

1.  Gorąco pozdrawiamy naszych Parafian, zarówno obecnych w kościele jak i modlących się w domach. Modlimy się o ustanie pandemii. Pamiętamy o Was codziennie o g.20.15 modląc się w kościele nieszporami oraz częścią różańca św.

2. W naszej Ojczyźnie ogłoszono stan epidemii, módlmy się zwłaszcza za chorych i służby, szczególnie medyczne. Koniecznie zachowajmy obowiązek samoizolacji; jeżeli nie będziemy zdyscyplinowani, spowodujemy gwałtowny przyrost zakażonych i co za tym idzie, problemy na miarę takich, jak obserwujemy w Zachodniej Europie. Specjaliści zalecają nam samoizolację i dbanie o higienę, częste mycie mydłem rąk. Unikanie stłoczonych zgromadzeń. Stąd prosimy, abyście w kościele siedzieli w dużym rozproszeniu, między sobą zachowujemy dystans ok. 1,5-2m. Pamiętajmy, że duża część Ludzi, zwłaszcza dzieci i młodzieży, przechodzi infekcję koronawirusem bezobjawowo, i jeśli nie będą zachowywać obowiązku samoizolacji, zainfekują wielu innych.

3.  Plan Mszy św. w niedziele i dni powszednie pozostaje bez zmian. Zasadniczo zachęcamy do pozostania w domach ze względu na nakaz ograniczenia zgromadzeń do 50 osób oraz skorzystania z dyspensy ordynariusza i uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. za pośrednictwem mediów. Do kościoła zapraszamy - według uznania - przede wszystkim osoby, które zamówiły intencję na daną Mszę św. Informujemy, że bezpośrednio przed udzielaniem Komunii św. księża dezynfekują ręce. Komunię św. można także przyjmować na rękę (zobacz filmik)

4. Spowiedź: w niedziele podczas wszystkich wszystkich Mszy św., w dni powszednie rano podczas Mszy św., a po południu od 17:30 do 19:30. W związku z odwołaniem rekolekcji wielkopostnych zachęcamy Parafian do nie odkładania spowiedzi na Wielki Tydzień, ale skorzystanie z niej wcześniej.

5.  Adoracja w kaplicy Miłosierdzia Bożego odbywa się bez zmian.

6.  Kancelaria parafialna czynna jest przed południem od 9.30 do 11.00, po południu od 17.00 do 18.00. Przypominamy, że kancelaria jest nieczynna w pierwsze piątki miesiąca po południu i w pierwsze soboty miesiąca.

7. Jednocześnie informujemy, że zawieszamy pozostałe aktywności duszpasterskie, spotkania grup i nabożeństwa, zachęcając do podejmowania postu i indywidualnej modlitwy w domu w intencji ustania pandemii oraz korzystania z możliwości uczestnictwa w rekolekcjach i nabożeństwach wielkopostnych za pośrednictwem mediów.

8. Życzymy wszystkim Parafianom zdrowia i Bożej Opieki, niech Matka Boża Uzdrowienie chorych swoim płaszczem otula nas wszystkich.

Back to top