Ogłoszenia parafialne na na Siódmą Niedzielę Wielkanocy 24.05.2020 r.

1.  Zgodnie z obowiązującymi przepisami w naszym kościele może znajdować się jednocześnie 120 Osób, w tym 12 w kaplicy Miłosierdzia, ale koniecznie trzeba zachować odległości wzajemnie od siebie oraz być w maseczkach.

2.  Jutro światowy dzień modlitw za Kościół w Chinach.

3.  Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

4.  W tym tygodniu w czwartek 28 maja przypada rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.

5.  W sobotę 30 maja br o g.10.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie święcenia kapłańskie, w gronie dwudziestu diakonów do święceń przystąpi dk Marcin Parol, który odbywał w naszej parafii praktykę; dzień później 31 maja o g.13.00 odprawi u nas Mszę Św. prymicyjną, w modlitwach pamiętajmy o Nim i pozostałych kandydatach do święceń.

6.  Zachęcamy do usilnej modlitwy o Boże Miłosierdzia dla świata, o nawrócenie grzeszników, o powrót wszystkich ludzi do Boga. W związku z wznowieniem formacji w różnych grupach i wspólnotach, dzisiaj o g.20.15 ostatnie nieszpory z różańcem. Zachęcamy do modlitwy różańcowej codziennie w naszych domach w gronie rodzinnym.

7.  Trwa maj, miesiąc poświęcony Matce Bożej, nabożeństwa majowe odprawiamy: w niedziele po Mszy Św. o g.17.00, w dni powszednie po Mszy św. o g.18.00.

8.  Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy Św., można zamówić do końca tego roku.

9.  Przypominamy, że do Niedzieli Trójcy Świętej, tj. w bieżącym roku do 7 czerwca mamy czas, aby spełnić wymóg przystąpienia do Spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej, do czego jesteśmy przykazaniem kościelnym zobowiązani pod sankcją grzechu ciężkiego.

10. Zakończyliśmy akcję odliczania 1 % od podatku PIT na rzecz Parafialnego Zespołu Caritas oraz Fundacji Nasza Przyszłość. Serdecznie dziękujemy Panu Benedyktowi Marksowi za rozliczenie 56 PIT-ów.

11. Księgarnia zaprasza po odbiór miesięcznika Oremus oraz po książki, które zamieszczają praktyczne informacje o sakramencie chrztu świętego, o bierzmowaniu, o małżeństwie, o Eucharystii.

12. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierają parafię modlitwą i ofiarą, zwłaszcza dziękujemy za ofiary przekazywane na konto parafii czy w kancelarii. Gorąco dziękujemy za liczne dowody Waszej solidarności i odpowiedzialności za parafię i Kościół.

Back to top