Ogłoszenia parafialne 

XXVI Niedziela Zwykła 25 września 2022

 

 1. Dziś czwarta niedziela miesiąca. Do puszek zbieramy ofiary na parafialną Caritas. Bóg zapłać!
 2. Zachęcamy parafian do czytania podczas Mszy świętych. Osoby chętne prosimy, by zgłaszały się do zakrystii przed rozpoczęciem liturgii.
 3. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci klas trzecich, przygotowujących się w tym roku do I Komunii Świętej, odbędzie się dziś (25.09.2022 r.) po Mszy św. o godz. 11.30. Zapraszamy wszystkich rodziców. Na spotkaniu podamy szczegółowe informacje dotyczące: przygotowania, wymaganych dokumentów, terminów.
 4. Młodzież z klas ósmych i starszych pragnącą rozpocząć przygotowanie do sakramentu Bierzmowania, zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie organizacyjne, które odbędzie dziś (25 .09.2022 r.) po Mszy św. o godz. 17.00  (ok. godz. 18.00) w dolnym kościele.
 5. Październik to miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszamy  w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, w niedziele po Mszy św. o godz. 17.00. Różaniec dla dzieci w czwartki o godz. 17.00.
 6. 4 października (we wtorek) po Mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie podczas, którego będzie prowadzony nabór do kolejnego rocznika formacji młodych Post Cresima. Na spotkanie zapraszamy młodzież urodzoną w latach 2009-2010 wraz z rodzicami/opiekunami. Post Cresima jest pogłębionym przygotowaniem do sakramentu bierzmowania, ale jej najważniejszym celem jest danie młodym osobom bezpiecznego miejsca, w którym będą mogli otwarcie rozmawiać z rówieśnikami na temat wiary, wartości, problemów w szkole. Formacja ta istnieje w parafii od prawie 6 lat i obecnie uczestniczy w niej regularnie blisko 100 młodych osób. Serdecznie zapraszamy na spotkanie!
 7. W tym tygodniu:
 • 27.09 (wtorek) – Wspomnienie św. Wincentego à Paulo, kapłana;
 • 28.09 (środa) – Wspomnienie św. Wacława, męczennika;
 • 29.09 (czwartek) – Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W tym dniu obchodzą imieniny biskupi pomocniczy naszej archidiecezji – biskup Rafał Markowski i biskup Michał Janocha. Prosimy o modlitwę w intencji Solenizantów;
 • 30.09 (piątek) – Wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła;
 • 01.10 (sobota) – Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. To pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 08.00 zapraszamy na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 1. Pomódlmy się w intencji zmarłych parafian: „Wieczny odpoczynek…”

 

Back to top