Aktualności

W niedzielę 22 września gościliśmy w naszej parafii ks. Walentego Wasilewskiego z par. św. Jana Pawła II w Równym na Ukrainie, gdzie budowany jest kościół.

Ks. Walenty głosił nam słowo Boże, a na koniec Mszy Św. zbierał ofiary na budowę wspomnianego kościoła. Kościół jest bardzo piękny i nowoczesny. Wnętrze Kościoła czeka na ekipę malarzy, którzy ozdobią go ikonami w stylu bizantyjskim. Kościół buduje się głównie z inicjatywy i z pomocą wspólnot neokatechumenalnych, parafian oraz datków zbieranych podczas niedziel w różnych parafiach, jak to miało miejsce u nas. Zakończenie budowy przewidywane jest w przyszłym roku. Obecnie brakuje jeszcze głównie wykończenia dolnego kościoła oraz refektarza i mieszkania dla księży. Obecnie księża mieszkają w pobliskiej fabryce, choć po wyjeździe z Polski ks. Walenty dowiedział się, że muszą się wyprowadzić i szukać nowego mieszkania. Dziękując za wsparcie w budowie ks. Walenty napisał:„Żyjemy w dużej kruchości ale równocześnie widzimy i doświadczamy pomocy Pana Boga we wszystkim! Jeszcze raz w imieniu naszej wspólnoty parafialnej dziękujemy za Waszą serdeczność i ofiarność. Zapraszamy do Równego! Bóg zapłać za wszystko i zapewniamy o modlitwę za wszystkich dobroczyńców".

Więcej szczegółów oraz konto bankowe, na które można wpłacać dalsze ofiary znajdują się w działe Pomoc dla misji - Parafia Jana Pawła II w Równym na Ukrainie na naszej stronie internetowej.

***

Chcąc wesprzeć duchowo lub materialnie inne dzieła misyjne związane z naszą parafią zapraszamy na naszą stronę do zakładki Pomoc dla misji.

Back to top